Komentatorzy eSportowi zyskują popularność

Turniej ESPORT NOW Coś, co jeszcze niedawno wydawało się nierealne, dziś staje się faktem. Komentatorzy sportów elektronicznych z dnia na dzień zyskują na popularności.

 

Liczba fanów na YouTube – 1,4 mln, na Twitch – 800 tys., 630 tys. na Facebooku. Piotr „Izak” Skowyrski, najbardziej znany w Polsce ekspert i komentator gry Counter-Strike: Global Offensive, jest wyjątkowo popularny wśród polskich internautów.

ZAWÓD – KOMENTATOR E-SPORTOWY

Skąd wzięła się jego sława?

– Kiedyś spędzałem całe dnie na boisku, jak każdy chłopak chciałem być piłkarzem, ale rodzice nie posłali mnie do żadnej szkółki – wspominał przed kilkunastoma dniami podczas wizyty w redakcji „Przeglądu Sportowego”.

– Jako kilkuletni chłopiec zacząłem interesować się futbolem i pomyślałem, że komentator ma naprawdę ciekawą pracę. Kreuje emocje i atmosferę wokół meczu – mówił w wywiadzie dla TVP.

Z czasem „Izak” pasję do sportu potrafił połączyć z tym, co kocha – grami komputerowymi. Zaczął od prowadzenia kanału na YouTube oraz strony internetowej. Na niej recenzował gry i komentował mecze CS:GO. Po kilku latach Telewizja Polska zaproponowała mu komentowanie piłkarskiego meczu Polska – Holandia w serwisie sport.tvp.pl.

„Izak” traktuje swoją pracę bardzo poważnie. – Niektórzy myślą, że opowiadam o jakiejś głupiej „strzelance”. To bzdura. Są tam elementy taktyki, komunikacji, pracy w zespole. To uczy wielu rzeczy, później widzę, jak dobrze w życiu radzą sobie gracze. Sam staram się przekazywać widzom dobre wartości – opowiada.

W sobotę i niedzielę we Wrocławiu będzie można oglądać Skowyrskiego w akcji. To tam na Hali Stulecia odbędzie się turniej ESPORT NOW. Profesjonalne drużyny rywalizować będą m.in. w CS:GO i League of Legends. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

źródło: http://www.przegladsportowy.pl/e-sport,e-sport-komentatorzy-w-tych-dyscyplinach-zyskuja-popularnosc,artykul,786881,1,13610.html